Potřebujete spolehlivý servis pro vaše lyže?

— SKI SERVIS  S TRADICÍ —

 Zdravím sporťáky, hobíky, turisty a všechny, co mají neustálé nutkání trápit své tělo a zušlechťovat

svou mysl různou pohybovou aktivitou. Na těchto stránkách vítám všechny od útlého věku (vedených svými, někdy tzv. bláznivými, rodiči, až po celoživotní sporťáky spadajíc do kolonky rakváčů. Hlavně pak, jak říkají naši kamarádi "Gorole", všechny, co se pohybují na tych našich Skijach.

Něco krátce o tom, komu byste měli svá drahocenná, zamilovaná prkýnka všeho druhu svěřit. Můj praděd byl kovář, bednář a hospodář. Od toho se odvíjela veškerá činnost, hlavně v zimě, která byla ještě sněhová. Opravy lesních, hospodářských sání až po kočáry byly na denním pořádku.

Děda byl velmi vážený člověk, i když nechodil do kostela, lidé mu věřili a chodili za ním s různými problémy a žádali ho o radu a pomoc nejen technickou, ale i o lidskou, duševní. Samozřejmě pokračoval v technických dovednostech svého táty. I když po převzetí otěží našich komunistických soudruhů to bylo trochu jinak.

Já jsem od mladého věku prošel různými sporty. TSM - ZVS, jezdíc po závodech a na zimních soustředěních jsem přičuchl ke sjezdovému a hlavně pak k běžeckému lyžování. Bohužel ještě biatlon nebyl v kurzu, střílel jsem závodně z pušky MS - tříd . Mám rád hory, při našich výpravách na Lysou horu (tehdy jsme neměli žádné čipy) jsme si vždy užili cestu dolů. Nejlepší to bylo na lyžích, nejezdili přes sever jako každý, ale dolů mezi stromy. A tak jsme si s kamarádem Františkem vyrobili první "kraťasy", Snou blade totiž ještě nebyli. Uřízli jsme staré lyže, upravili šroubované hrany, navrtali těžce sehnané vazko Marker s otočnou pružinovou patkou, roztopili svíčky na parafin, použili zmizelou maminčinu žehličku a v sobotu v 6.30 ráno odjezd Ostrava -Vítkovice, směr Frýdlant n.Ostr. Psal se rok 1983 - mě bylo 13 let. Doma bylo řečeno - výlet s Pionýrem, žádné mobily. Ráno do sklepa pro Ski, vaťák, zmijovka na hlavu a tradá na nádraží. 

Provozovna Ski-Igi
Provozovna Ski-Igi

To byla historie.

Současnost

Pozitivní je, že se stále hýbu a ski dělám na profi úrovni 20 let. Za tu dobu jsem přišel na pár poznatků a něco se naučil.

 - Ski potřebují pravidelnou péči a servis

 - Ski potřebují servis takový, jaký zvládnou samy lyže (stáří, opotřebovanost, druh)

 - Ski potřebují servis takový, jaký zvládne sám lyžař.

 - Ski si přejí mít svého lyžaře znalého a poučeného (sport. lyžování)

Co potřebuje mít správný servisní technik

 - zkušenost

 - kvalitní nářadí a stroje

 - osobní kontakt nebo kvalitní poznatky od samotného lyžaře (samozřejmě spoustu

  se pozná z historie samotné lyže - toto hlavně platí při Ski a lyžníka sportovněji

  raženého)

 - preciznost a radost ze své práce

Toto je pouze úvod a mé představení široké obci lyžařské ve zkratce.

Těším se na Vaši návštěvu v sezóně 2023-24 s pozdravem SKOL